Ubiór kierowców reelizujących przewozy

MPK sp. z o.o. wykonuje przewozy na podstawie zezwoleń oraz umowy zawartej z Gminą Wałbrzych (Zarządem Dróg i Komunikacji w Wałbrzychu).
Jest to przewoźnik wyłoniony w drodze przetargu publicznego.
Zgodnie z postanowieniami umowy Spółka zobowiązana jest zapewnić obsługę linii komunikacyjnych przez kierowców ubranych schludnie i estetycznie (obowiązkowa koszula w pastelowych kolorach i krawat oraz marynarka lub sweter w kolorze granatowym lub czarnym).

 

Prywatni przewoźnicy wykonują przewozy wyłącznie na podstawie zezwoleń.
Ustawa o transporcie drogowym nie przewiduje możliwości określenia w drodze decyzji administracyjnej zasad ubierania się kierowców.

Jednocześnie należy podkreślić, że zagadnienie ubioru kierowców było omawiane na spotkaniach z udziałem Dyrekcji ZDiK Wałbrzych i przedstawicieli przedsiębiorców posiadających zezwolenia na wykonywanie regularnych przewozów osób (występowaliśmy do przewoźników z wnioskiem o ujednolicenie stroju kierowców).
Niestety do dzisiaj prywatni przewoźnicy nie podjęli działań mających na celu wyeliminowanie zjawiska wykonywania przewozów przez kierowców ubranych w "podkoszulki na ramiączkach i krótkie spodenki".

Wytworzył:
Udostępnił:
Gruszka Robert
(2011-02-11 10:54:17)
Ostatnio zmodyfikował:
Gruszka Robert
(2011-02-11 12:36:56)
       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki