komunikacja osoby niepełnosprawne

Informujemy, że w ramach trwającej akcji "Komunikacja miejska bez barier" sukcesywnie staramy się włączać w układzie stałym autobusy niskopodłogowe do przewozu osób niepełnosprawnych na kolejnych liniach komunikacyjnych.

Dotychczas przyjazne niepełnosprawnym pasażerom pojazdy funkcjonują na następujących liniach komunikacyjnych:
patrz rozkłady jazdy: A, C, 5, 13, 18 i 20.

 

Rozkład jazdy dla niepełnosprawnych

Godziny odjazdów autobusów przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych są zaznaczone w rozkładzie jazdy symbolem "X"

 

Tabor przystosowany do przewozu niepełnosprawnych

piktogram Osoby niepełnosprawne

Autobus tzw. niskopodłogowy jest wyposażony w platformę ułatwiającą wprowadzenie wózka do autobusu. Znajduje się ona zawsze w drugich drzwiach pojazdu. Pasażer powinien zasygnalizować potrzebę skorzystania z platformy poprzez naciśniecie specjalnego przycisku - przy drzwiach oraz we wnętrzu przy stanowisku przeznaczonym dla niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.

Autobus niskopodłogowy wyposażony jest również w funkcję przyklęku, dzięki której kierowca jest w stanie obniżyć prawą stronę autobusu o kilka centymetrów zmniejszając różnicę poziomów między progiem wejścia a krawężnikiem.

Pojazdy są łatwo rozpoznawalne przez piktogramy z międzynarodowym znakiem osoby na wózku inwalidzkim, które są umieszczone z przodu i z tyłu autobusu.

Wytworzył:
Udostępnił:
Gruszka Robert
(2009-09-26 17:18:56)
Ostatnio zmodyfikował:
Gruszka Robert
(2011-03-31 08:19:15)
       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki